FOTO Prva pričest u župi Skopaljska Gračanica

DSC 8116Na bijelu nedjelju, nedjelju Božanskoga Milosrđa 03.04.20165. u župi Skopaljska Gračanica proslavljena je prva Sveta Pričest kada je devet prvopričesnika pristupilo stolu Gospodnjem. Župnik je u propovjedi izrazio dobrodošlicu prvopričesnicima i zahvalio roditeljima prvopričesnika zato što su na dan prve svete pričesti još bliže uz svoju djecu.

Župnik se zapitao što će biti s djecom sutra, što za godinu dana. “Pred djecom je budućnost. Oni trebaju vašu ruku pratilju na putu života koji je pred njima. Nije dovoljno dati djeci jesti, kupiti im lijepa odjela i haljine. Djeca trebaju da budu ljudi i praktični kršćani. Biti kršćanin znači ljubiti kao što je Isus ljubio. Ljubavlju koja počinje od bližnjega, ljubavlju koja ne gleda da li će nam biti uzvraćeno ljubavlju ili mržnjom. Biti kršćanin znači imat udio u Božanskom životu.” Istaknuo je župnik. Nadalje je naglasio “Dragi roditelji, vaša djeca žive s vama. Vi im morate kod kuće biti primjer onih koji vjeruju, mole i ljube. Nadam se da ovaj dan neće proći kao da se ništa nije dogodilo. Vjerujem da će ovaj veliki dan kod vaše djece upaliti iskru vjere.”

Župnik se prvopričesnicima na kraju zahvalio na redovitom sudjelovanju na župnom vjeronauku i na nedjeljnom sudjelovanju na Svetoj misi i pozvao ih da dalje nastave tako činiti jer su sada odgovorne osobe gdje će Isusa primiti i s njim hrabro u životu surađivati.

Na kraju sv. mise prvopričesnicima su podijeljeni prigodni darovi, krunica, molitvenik, uspomena i svijeća u znak sjećanja na prvu Svetu pričest. Nakon toga je uslijedilo zajedničko fotografiranje.

Ovogodišnji prvopričesnici su:
Martina Alvir, Andrej Batinić, Andrej Buljan, Nika Bagarić, Petar Marinčić, Magdalena Maros, Lara Nikolić, Mia Šapina i Ana Turić

Slike pogledajte OVDJE