FOTO Davor Trupković, pomoćnik ministra kulture Republike Hrvatske posjetio župu Skopaljska Gračanica

FVB 9304Župu Srca Marijina - Skopaljska Gračanica u subotu 30.07.2016.  posjetio je Davor Trupković, pomoćnik ministra kulture Republike Hrvatske. Posjetia je bila u pratnji Bernarde Teklić iz Federalnog ministarstva kulture i sporta/športa. Prisustvovali su i drugi svečani uzvanici koji su simpatizeri i štovatelji kulturnog naslijeđa Bosne i Hercegovine: Edin Vranja, načelnik sektora krim policije Federacije BiH, Kenan Ademović, Stipan Dilber, kustos muzeja u Tomislavgradu, Revko Kadrić, načelnika zatvorske policije FBiH.

Na svečanom ručku i tijekom obilaska župe vlč. Tadija Ivoš, župnik Župe Srca Marijina- Skopaljka Gračanica je upoznao Davora Trupkovića o svim problemima sa kojima se žitelji susreću ali i njihovom željom za radom i ostankom. Župa Skopaljska Gračanica broji 263 obitelji, odnosno 923 žitelja.

Nakon svečanog ručka posjeta je upriličena i na imanju Huseina Smajića, dobitnika Večernjakovog pečata za 2014. godinu, na kojem se nalaze iskopine crkve koje je gospodin Smajić konzervirao i zaštitio u cilju daljnje prezentacije ovoga važnog lokaliteta, sa idejom i željom gradnje nove crkve na zemlji koju je poklonio u tu namjenu.

Slike pogledajte OVDJE