WhatsApp Image 2022 06 26 at 17.59.13 3U nedjelju, 26. lipnja 2022. godine, župa Skopaljska Gračanica proslavila je svoj patron Srce Marijino- kojemu je predhodila trodnevnica koju je predvodio bivši župnik vlč Tadija Ivoš, iz susjedne župe Kandija, treću večer predvodio je mjons. drlPavo Jurišić , gučogorski arhiđakon koji je imao kanosnsku viztaciju, 25.lipnja.o.g. na sam dan Patrona koji se slavi nedjeljom nakon spomendana Srca Marijina za ovu župu svetkoina,  Svečanim euharistijskim slavljem u 11:00., predsjedao je arhiđakon gučogorski i kanonik prvostolnog kaptola vrhbosanskog msgr. dr. Pavo Jurišić.

Na početku misnoga slavlja domačin župnik vlč. Ilija Ivoš pozdravio je vjernike Skopaljske doline koji su ispunili župnu crkvu, susjedne svećenike koji su koncelbrirali, i predvoditelja mons Jurišića, da zajedno molimo Bezgriješno Srce Marijino  za mir Ukrajini svijetu i našem izvitoperenom društvu gdje vrlo mali broj ljudi odlučuje o većinim, a kada se izbaci Boga koje padanjem u zamku bježi od Boga. Bezgriješno Srce Marijino jedinstven je primjer Božjega djelovanja u ljudskoj osobi. Gospe , Odvjetnice i Zagovornice, učenice i učiteljice naša,uz tvoje Bezgriješno Srce molimo tem blagoslovi Majko, sve nas tvoju duhovnu djecu:roditelje, osobito našu djecu i mlade „da  svi zajedno rastemo u mudrosti, dobi i milosti do punine uzrasta mjere Kristove“Marijo Majko, vodi nas svome Sinu – Božanskom Učitelju.

U propovijedi je se osvrnuo na važnost pobožnosti Prečistom Srcu Nebeske Majke. Srce Majke uvijek upućuje na Srce njezinog sina i našega Gospodina. Prisjećajući se pohoda ovoj župi kao bogoslov, rado je sa okupljenom zajednicom podijelio to davno iskustvo. U punoj crkvi Naroda Božijega molilo je se za mir u cijelom svijetu. Župna zajednica za ovu svetkovinu pripremala je se trodnevnicama i sakramentom Pomirenja. Prečisto Srce Marijino bdije nad ovom živopisnom zajednicom od 1966.kada je župnik pok. Anto Bajić izgradio današnju crkvu i umjesto dotadašnjeg zaštitnikažupe  svetog Jeronima gradnjom sadašnje crkve koju je posvetio Srcu Marijinu.

Liturgijsko pjevanje animirao je župni zbor, a asistencija kod oltara bili su ministranti župe. A.B

Fotografije pogledajte OVDJE