received 14668663730841111. travnja 2021. nadbiskup koadjutor vrhbosanski mons. Tomo Vukšić podijelio je sakrament Svete Krizme za 21 krizmanika te sakrament Prve Pričesti za 15 djece u župi Skopaljska Gračanica. Župnik don Ilija Ivoš poručio je okupljenima: „Tamo gdje dopire Božji Duh uvijek se događaju promjene i pomaci, padaju zapreke i nestaju neprijateljstva, širom se otvaraju vrata, nesigurna je svaka oholost i sve što se oslanja na ljudsku mudrost, uzmiče strah i tjeskoba, ljudi su sposobni za hrabre izbore na svojem životnom putu.“

Biskup je u svojoj propovijedi uputio čestitke mladeži te kazao kako se raduje zajedno s njima. „Današnjim danom preuzimate obvezu svjedočenja vjere, ovo je razlog za radost, zajedništvo. Ovo je prigoda da mi stariji proispitamo sebe i svoja obećanja koja smo nekad dali.“

Biskup vrhbosanski mons. Tomo Vukšić poručio je i svima okupljenima: „Što  god otpustite, bit će otpušteno, sve što zadržite, bit će zadržano.“

Na kraju misnoga slavlja župnik don Ilija poklonio je biskupu knjigu o župi „U srcu rajskoga kraja.“ Unatoč stanju u kojem se nalaze ove povratničke župe, ovo je ohrabrujuća slika. Problemi nezaposlenosti i životne poteškoće nisu ugasile baklju vjere u Skopaljskom kraju.

Župnik je na kraju slavljenicima poručio: „Tamo gdje je Duh, živi ljubav i događaju se čuda.“

Ovogodišnji prvopričesnici su: Damjan Nikolić, Matej Turić, Filip Šapina, Petra Bilić, Ana Bilić, Antonio Nikolić Kovačić, David Batinić, Nina Batinić, Lana Žulj, Petra Bagarić, Ivana Šapina, Dominik Boškić, Petra Debeljak, Ante Batinić, Matea Delać.

Ovogodišnji krizmanici su: Josip Brnada, Anica Žutić, Zorica Grabovac, Petra Batinić, Ivan Žulj, Antonio Delać, Antonio Brnada, Ante Boškić, Josip Glavaš, Klaudia Jurić, Antonio Batinić, Andrej Batinić, Petar Marinčić, Nika Bagarić, Ana Turić, Martina Alvir, Mia Šapina, Lara Nikolić, Magdalena Maros, Andrej Buljan, Barbara Buljan.

Fotografije pogledajte OVDJE

Video pogledajte OVDJE (Video produkcija BORO)

Marijana Zelić