SLIKE Proslavljen Uskrs u župi

Kristovo i tako tri puta do oltara. Nakon što je okadio Uskrsnu svijeće, koja predstavlja Uskrsloga Krista, otpjevan je hvalospjev Uskrsnoj svijeći. Nakon Hvalospjev slijedila je služba čitanja, pročitana su tri čitanja iz Staroga zavjeta. Nakon službe čitanja svećenik je zapjevao Slava Bogu  na visini, čime su se oglasila zvona.

Nakon slave i zborne molitve nastavljeno je s čitanjem poslanice i pripjevnim psalmom i navještajem sv. Evanđelja i propovijedi gdje je predvoditelj misnoga slavlja govorio o petom članku vjerovanja Sišao nad pakao. Naglasio je, Isusova duša združena sa božanstvom sašla je na nad pakao. Nije to ono strašno mjesto prokletnika i vječnih osuđenika, nije ni grob. To je ono mjesto gdje su se nalazile pravedničke duše Staroga Zavjeta, koje su s milošću Božjom sačuvale se ili okajale teške grijehe, a vjerom u budućega Mesiju postali dionici njegova budućega otkupljenja. Bez smrtnoga grijeha prošavši i čistilište, ali i bez milosti posvećujuće nisu mogle doći u nebo,morali su čekati dok im Sin Božji svojom smrću opet otvori nebo.Propovjedni je naglasio da pravedničke duše koje su u ovu Crkvu kroz stoljeća dolazile, a sada uživaju blaženo gledanje Boga, jer su vjerovale u Onoga koji je rekao Ja sam Uskrsnuće i život tko vjeruje u mene neće umrijeti nikada, Pozvao je vjernika da bude vjerni ovoj Crkvi i zemlji svojih pređa, i upozorio na opasnost koja prijeti uništenju ove župe, od strane naših nazovimo ih vlasti, gradnjom deponije samo 200 metara zračne linije od ove Crkve, a ova zemlja je sveto mjesto, jer su je svojom žrtvom molitvom i krvlju natopili toliki pravednici ove Skopaljske doline. Na sam dan Vazma služene su sv.mise kao i nedjeljom uz veliko mnoštvo vjernika.

Fotografije pogledajte klikom na OVAJ LINK.