SLIKE Skopski biskup Stojanov pohodio župu Skopaljska Gračanica

Skopski biskup i apostolski egzarh u Makedoniji mons. dr. Kiro Stojanov, koji je pozvan da predsjeda Euharistijskim slavljem prigodom proslave patrona Sv. Obitelji na Kupresu 31. srpnja 2014., dan prije odsjeo je u župi „Srca Marijina“ u Skopaljskoj Gračanici. Pri polaska u župu Sv. Obitelji na Kupres, biskup Stojanov prije početka nedjeljne jutarnje Mise u župi Srca Marijina došao je u crkvu gdje ga je na početku Misnog slavlja pozdravio don Tadija izražujući radost zbog biskupovog prisustva, upoznavajući ga ukratko o povijesti ove župne zajednice. Župnik don Tadija kazao je budući da je biskup skopski, a ova župa Skopaljska Gračanica smještena u Skopaljskoj dolini, te biskupa Stojanova možemo smatrati rođakom ove Skopaljske doline. Nakon te župnikove izjave kroz crkvu se prolomio pljesak. Također je pozdravio u biskupovoj pratnji sina ove župe skopskog katedralnog župnika don Davora Topića, čija je zasluga da je biskup danas u našoj sredini, upućujući pozdrave i župniku u Radovu. Zoranu Stojanovu.

Biskup Stojanov zahvalio je župniku na gostoprimstvu kao i riječima dobrodošlice kazujući da je radostan što je mogao upoznati ovaj dio vrhbosanske nadbiskupije kao i na darovanom svećeniku koji potječe iz ove župe, a na službi je u skopskoj biskupiji. Ohrabrujući nazočne u vjeri kazao je da živeći iz svoje vjere i u teškim trenucima rata i sada da ne posustaju je predati budućim naraštajima. Također je kazao da je vjera ove župe vidljiva na djelima.

Potom se biskup Stojanov s pratnjom uputio prema Kupresu.

Fotografije pogledajte klikom na ovaj LINK.