FOTO Misa polnoćka - Božić

U ponoć 25. prosinca 2015. godine u župi Srca Marijina u Skopaljskoj gračanici tradicionalno je slavljena sveta misa polnoćka. Svetu misu je predvodio župnik župe vlč. Tadija Ivoš uz koncerlabraciju vlč. Ilije Ivoša. Na svetoj misi, kao i svake, tako i ove godine okupio se veliki broj vjernika iz ove ali i susjednih župa. Posebna radost je bila u onima koji su za vrijeme božićnih slavlja došli posjetiti svoj kraj, svoju rodbinu, i time se prisjetiti prijašnjih vremena. U svojoj propovjedi vlč. Tadija je naglasio da je polnoćka sveta misa Kristova rođenja i našega preporođenja ujedno slavlje u kojem se daje dostojanstvo obitelji. Župnik je naglasio kako su obitelji danas ugrožene, pogotovo mlade obitelji i mladi koji su budućnost ovoga kraja i župne zajednice. Vlč. Tadija također se osvrnuo i na regionalnu deponiju koju su potpisali lokalni predstavnici vlasti iz Uskoplja/Gornjeg Vakufa a da nisu dobili suglasnost naroda gdje je 1400 peticija potpisano protiv deponije. Time se sustavno radi na protjerivanju žitelja ovoga kraja i župe. Na kraju propovjedi župnik je preporučio Malom Isusu svakog čovjeka. Isus je onaj koji daje dostojanstvo čovjeku želeći mu mir, ostanak i opstanak u ovoj župi kao i  Skopaljskoj dolini.

Slike pogledajte OVDJE