FOTO U župi Skop. Gračanica održan susret ŽEV-a i ŽPV-a župa Bugojanskog dekanata

U subotu 14. ožujka 2015. u župi Srca Marijina Skopaljska Gračanica održan je susret župnih ekonomskih vijeća i župnih pastoralnih vijeća župa bugojanskog dekanata. Susret je započeo u 10:00 sati u novoobnovljenoj župnoj dvorani. Susretom je ravnao dekan  bugojanskog dekanata mons. Marko Tomić. Na susretu su bili prisutni župnici svih župa bugojanskog dekanata zajedno sa svojim vijećnicima.

Tema susreta bila je: "Aktivnosti župa na pripravi sinode vrhbosanske nadbiskupije". Na susretu je po jedan vijećnik iz svake župe izložio o kojim se aktivnostima u župi radi te u kojim okolnostima živi svaka pojedina župa. Nakon susreta slavljena je Sveta misa koju je predvodio bugojanski dekan uz koncelebraciju nekoliko župnika te župnika domačina vlč. Tadije Ivoša, koji je pozdravio sve prisutne te izrazio zadovoljstvo što se ovaj susret održao baš u ovoj župi koja je zadržala izvorni naziv Skopaljska Gračanica. Ime skopaljska spominje se još od 1386. godine. Na kraju je susret završio s objedom za sve prisutne.

Slike pogledajte OVDJE